רופא שיניים -איך לבחור רופא שיניים איכותי?

רופא שיניים בראשון לציון

אחד מהפחדים הנפוצים ביותר אצל אנשים, הוא הפחד ללכת לטיפול אצל רופא שיניים. האם ישנה דרך לגרום לחשש הזה להיעלם? הרבה אנשים עברו סוג של "חוויה מתקנת" אצל רופא מקצועי, ותיק ומנוסה, אשר גרם לכל הפחדים מן העבר לחלוף. כדאי למצוא רופא מומחה לבריאות הפה, שיודע לייצר אווירה רגועה ונעימה למטופליו, ומבצע את הפעולות עצמן בצורה המקצועית ביותר שיש.

איך בוחרים רופא שיניים?

שירות של רופא שיניים בראשון לציון ממש כמו כל אצל כל בעל מקצוע אחר, הוא עניין שהרושם שלו עובר מפה לאוזן. רופאי שיניים טובים יהפכו לשם דבר בתחומם, ואנשים ישמחו להגיע אליהם לטיפולים גם באופן פרטי. יש לזכור שגם בקרב רופאי השיניים העובדים בקופות החולים- ישנם אנשים ברמה מקצועית מצוינת, אשר עובדים גם במגזר הציבורי וגם בפרטי. באופן כזה המטופלים יכולים לבחור האם לקבל את הטיפול בקופת החולים או בקליניקה של הרופא עצמו.

מהם טיפולי השיניים הנפוצים ביותר וכמה הם עולים?

הטיפולים השכיחים ביותר הם סתימות של חורים בשיניים, וטיפולי שורש. מדובר בטיפולים מאוד אינדבדואליים, במיוחד טיפולי השורש- אשר אצל כל אדם כרוכים בפעולות אחרות. טיפול שורש יכול לעלות גם כמה אלפי שקלים, מכיוון שלאחר הטיפול עצמו יש להכין מבנה חדש לשן וכן את הכתר המצפה את השן החדשה. כתרים לשיניים יכולים להיות עשויים ממגוון חומרים, יקרים יותר או פחות, ומכאן שגם למטופל יש יכולת להשפיע על העלות הסופית של הטיפול- לפי חומר הגלם שבו בחר להכנת הכתר בפיו.

סתימה היא טיפול זול יותר, ועלותה לרוב תסתכם ב200 עד 400 שקלים, אצל רופא שיניים פרטי. חשוב לדעת כי סך הטיפולים שרופא שיניים מומחה יודע לבצע הוא גדול מאוד, ומעבר לסתימות ולטיפולי שורש ישנם גם טיפולים אורתודנטיים ליישור שיניים, או טיפולים משקמים של הפה כולו- שעלותם גבוהה מאוד. לצורך כל פעולה בשן, בין אם היא מינורית ובין אם היא מורכבת כמו ניתוח חניכיים- חשוב למצוא רופא שיניים מנוסה, על מנת לפתור את הבעיה האקוטית, למנוע בעיות העלולות להיווצר בשל טיפול לא נכון ולקבל פה מלא שיניים בריאות.